HABER DETAY
GÜNERİGÖK'ÜN RİSK TOPLUMU VE DİN KİTABI ÇIKTI
AKADEMİSYEN MUSTAFA GÜNERİGÖK'ÜN YENİ KİTABI RAFLARDA YERİNİ ALDI.
10 Ocak 2018 - Çarşamba 06:32
1011 defa okunmuş.
EĞİTİM

Muş Alparslan Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan  Dr. Öğrt. Üyesi Mustafa GÜNERİGÖK'ün "Risk Toplumu ve Din"  -Yeni Bir Sosyoloji'ye Doğru- isimli çalışması sosyoloji ve din alanında okumayı sevenler için seçkin kitapçılarda yerini aldı.  Maarif Mektebi Yayınlarından çıkan eserin birinci baskısı kısa zamanda tükendi. Toplum ve din karşılaştırmalarının sıkça kullanıldığı günümüz yüzyılında, GÜNERİGÖK'ün  -Yeni Bir Sosyolojiye Doğru- tezi, bu alanda hayli ses getireceğe benziyor.

Kitapta, Risk toplumu kuramları bağlamında, modern insanın ufku, beklentileri, endişeleri ve riskler ele alınmaktadır. Risk merkezli sosyolojik bakış açısının kurumlar ve bireyleri dönüştürme teorileri ile sunulmuş kitap Din olgusunun da küresel ölçekte yeniden tanımlandırılmasını geniş bir kaynak taraması ile sunmaktadır. 

MUSTAFA GÜNERİGÖK KİMDİR?

Bingöl doğumlu olan GÜNERİGÖK, 2002'de Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'den mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans, Erciyes Üniversitesi'nde ise doktora çalışmasını tamamladı. 2015 yılında Risk Toplumu ve Din: Sosyolok Bir İnceleme konulu çalışması ile Doktor olan GÜNERİGÖK, Din sosyolojisinin temel konuları arasında yer alan sekülerleşme, dinsel bireycilik ve modern dönem dinsel algı ve sorunları üzerine uzmanlaşmıştır. 

Evli ve iki çocuk babası olan GÜNERİGÖK, Muş Alparslan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi sosyoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 

Hemşehrimiz olan  Dr. Öğrt. Üyesi Mustafa GÜNERİGÖK hocamızı çalışmasından dolayı tebrik ederiz. 

Adınız
Yorumunuz
Ahmet - 18 Ocak 2018  
tebrik ederim. başarılarının devamını dilerim.

Ali Beçene - 14 Mart 2018  
Mustafa Hocam tebrik ediyorum eline sağlık.